Albanian Arabic Bulgarian Croatian English French German Greek Italian Japanese Macedonian Norwegian Portuguese Serbian Slovenian Swedish Turkish
Lajme

Lajme (105)

Konsolidimi demografik i shqiptarëve në Maqedoni është bërë tmerri i mediave fqinje.

Published in nga Maqedonia

I ftuar në Opinion Tv Klan, teologu Elvis Naçi shpërndau emisionin live në faqen e tij zyrtare në facebook. Mes debateve të ashpëra madje disa prej tyre kaluan ofenduese në drejtim të hoxhes u vu re një model i një muslimani të kulturuar dhe me etike, i cili ofendimin e ktheu ne falje dhe tolerancë.

Published in nga Shqiperia

Rezultatet e Komisionit për Demarkacionin me Malin e Zi do të publikohen shumë shpejtë, ku edhe do të vërtetohet nëse Kosova ka humbur territor nga kjo marrëveshje.

Published in nga Kosova

Popullsia myslimane në Evropë do të shumëfishohet edhe nëse të gjitha migrimet ndalen përgjithmonë, ka gjetur një studim. Nga ana tjetër, migrimi i lartë do të bëjë që numri i myslimanëve që banojnë në Evropë deri në vitin 2050 të arrijë në 75 milionë.

Published in Nga Rajoni dhe Bota

Një mosmarrëveshje e re mes Kroacisë dhe Serbisë ka shpërthyer pas vdekjes së papritur të të dyshuarit kroat për krime lufte, Slobodan Praljak, i cili ditën e djeshme piu helm në Gjykatën e OKB-së në Hagë, raporton Anadolu Agency (AA).

Published in Nga Rajoni dhe Bota

Në Shqipëri ka ndodhur një valë shkarkimet të drejtorëve të burgjeve nën dyshimet për keqpërdorim detyre.

Rtv21.tv bën  tregon se janë shkarkuar tetë drejtorë burgjesh, ndërsa lajmin për këto shkarkime e bëri të ditur ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj.

Ajo duke folur për shkarkimet tha se janë evidentuar gjashtë raste të futjes së drogës nëpër burgjet shqiptare.

Published in nga Shqiperia
Faqe 1 nga 18

Reklama e juaj