Albanian Arabic Bulgarian Croatian English French German Greek Italian Japanese Macedonian Norwegian Portuguese Serbian Slovenian Swedish Turkish
Nga Rajoni dhe Bota

Nga Rajoni dhe Bota (30)

Në autostradën gjermane A81 midis Ahorn dhe Boxberg, në Baden-Württemberg është shkaktuar një aksident i rëndë komunikacioni. Policia informon për disa të vdekur dhe shumë të plagosur.

Published in Nga Rajoni dhe Bota

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, është shprehur se e gjithë bota e ka vërejtur se Kandili është padroni i organizatës terroriste në Siri, duke shtuar se “vetëm një aleat i ynë nuk e pranon këtë”, raporton Anadolu Agency (AA).

Published in Nga Rajoni dhe Bota

Popullsia myslimane në Evropë do të shumëfishohet edhe nëse të gjitha migrimet ndalen përgjithmonë, ka gjetur një studim. Nga ana tjetër, migrimi i lartë do të bëjë që numri i myslimanëve që banojnë në Evropë deri në vitin 2050 të arrijë në 75 milionë.

Published in Nga Rajoni dhe Bota

Një mosmarrëveshje e re mes Kroacisë dhe Serbisë ka shpërthyer pas vdekjes së papritur të të dyshuarit kroat për krime lufte, Slobodan Praljak, i cili ditën e djeshme piu helm në Gjykatën e OKB-së në Hagë, raporton Anadolu Agency (AA).

Published in Nga Rajoni dhe Bota

Qindra mijëra muslimanë Moro të cilët kanë mbetur të detyruar të braktisin shtëpitë e tyre në Marawi për shkak të konflikteve mes militantëve të organizatës Maute e lidhur me DEASH-in dhe forcave të sigurisë në Filipine, afërsisht që prej 4 muajsh përpiqen të mbijetojnë në kushte të vështira në kampet e çadrave të hapura në qytetin Iligan.

Published in Nga Rajoni dhe Bota
Faqe 1 nga 6

Reklama e juaj