Albanian Arabic Bulgarian Croatian English French German Greek Italian Japanese Macedonian Norwegian Portuguese Serbian Slovenian Swedish Turkish
nga Maqedonia

nga Maqedonia (30)

Autoritetet në Maqedoni kanë filluar të heqin shenjat zyrtare nga ndërtesat e qeverisë për t’u përgatitur për emrin e saj të ri: Maqedonia e Veriut.

Published in nga Maqedonia

Shqetësuese është që numri i personave të pastrehë në Shkup është duke u rritur, ndërsa me këtë rriten edhe problemet dhe nevojat për kujdesin, vendosjen dhe integrimin e tyre në shoqëri. Ky është konstatimi i aktivitetit të organizuar në Punktin për të pastrehët në Momin Potok të Shkupit, me të cilin u shënua 10 tetori, Dita Botërore e të Pastrehëve, raporton Anadolu Agency (AA).

Published in nga Maqedonia

Policia të shtunën ka arrestuar në qendër të Shkupit një paramilitar maqedonas. Gjatë kontrollit rutinor të një veture BMW rreth orës 15, në bulevardin Aleaksandar Makedonski në Shkup, është gjetur armë-revole, 43 plumba nga 9 mm dhe 15 plumba 7.6 mm.

Published in nga Maqedonia

Tre persona janë plagosur në një shkëmbim zjarri në rrugën “29 Nëntori” në Tetovë dhe për shkak të lëndimeve janë dërguar në Kompleksin Klinik “Nëna Terezë”, në Shkup, nërsa njëri prej tyre është në gjendje kome.

Published in nga Maqedonia

Një tragjedi e rëndë ka kapluar qytetin e Tetovës qysh në mëngjes,

Published in nga Maqedonia
Faqe 1 nga 6

Reklama e juaj