Albanian Arabic Bulgarian Croatian English French German Greek Italian Japanese Macedonian Norwegian Portuguese Serbian Slovenian Swedish Turkish
nga Shqiperia

nga Shqiperia (25)

I ftuar në Opinion Tv Klan, teologu Elvis Naçi shpërndau emisionin live në faqen e tij zyrtare në facebook. Mes debateve të ashpëra madje disa prej tyre kaluan ofenduese në drejtim të hoxhes u vu re një model i një muslimani të kulturuar dhe me etike, i cili ofendimin e ktheu ne falje dhe tolerancë.

Published in nga Shqiperia

Në Shqipëri ka ndodhur një valë shkarkimet të drejtorëve të burgjeve nën dyshimet për keqpërdorim detyre.

Rtv21.tv bën  tregon se janë shkarkuar tetë drejtorë burgjesh, ndërsa lajmin për këto shkarkime e bëri të ditur ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj.

Ajo duke folur për shkarkimet tha se janë evidentuar gjashtë raste të futjes së drogës nëpër burgjet shqiptare.

Published in nga Shqiperia

Instituti Europian Pashko, pjesë e Iniciativës Europiane për Edukim (EEI) dhe Botimet Mapo, publikuan sot studimin për “super të pasurit” shqiptarë gjatë vitit 2016. Studimi që rendit 10 sipërmarrësit më të pasur në vend bazohet në analizën e të dhënave zyrtare sipas bilanceve të dorëzuara në QKB. Si rezultat i kësaj analize konkludohet në listën e ponderuar të top-10 më të pasurve të vendit.

Published in nga Shqiperia

Një ish-zyrtar i Policisë së Shtetit është qëlluar për vdekje me armë zjarri në zonën e Liqenit Artificial në Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën e njohur si “Rruga e Kosovarëve”, e cila ka qenë e populluar në momentin e të shtënave, raporton Top-channel.

Viktima është shtetasi Artan Cuku, ish-zyrtar në Policinë e Shtetit, që ka mbajtur edhe postin e Drejtorit të Policisë së Vlorës.

 

Forca të shumta policore kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe kanë nisur hetimet për zbardhjen e saj. /Insajderi.com

Published in nga Shqiperia

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka deklaruar sot se shqiptarët në Maqedoni, si një popullsi shtet-formuese janë qartazi faktor përcaktues për stabilitetin demokratik dhe ardhmërinë euro-atlantike të Maqedonisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Published in nga Shqiperia
Faqe 1 nga 5

Reklama e juaj