Albanian Arabic Bulgarian Croatian English French German Greek Italian Japanese Macedonian Norwegian Portuguese Serbian Slovenian Swedish Turkish

Tortë me biskota

Nevojiten: 1 kese krem vanilje, 1 kese krem çokollate,

1 kese krem karameleje, 2 pako biskota, 1 çokollatë dhe qumësht për përgatitjen e kremrave, (masa tregohet në kese).

Në tepsi shtrojmë nje shtresë me biskota dhe mbi biskota  hedhim kremin e përgatitur të vaniljes. Radhisim shtresën e dytë me biskota ,me pas kremin e çokollatës,Pastaj shtresën e fundit me biskota duke hedhur përmbi kremin e karameles. I grijmë çokollaten sipër për zbukurim dhe pak biskota të thërmuara.
E mbulojmë dhe e lëmë tërë natën në figorifer. Ju bëftë mirë

Read 28193 times Last modified on E premte, 06 Dhetor 2013 21:14
Published in Kuzhina për motrat
Rate this item
(0 votes)
Super User

Nam commodo libero eget massa pulvinar nec bibendum odio vehicula. Integer eget gravida neque. Nunc porta, mi vel fringilla convallis, risus leo ultrices ante

Website: smartaddons.com
More in this category: Krelanë me hithra »
Login to post comments

Reklama e juaj