Albanian Arabic Bulgarian Croatian English French German Greek Italian Japanese Macedonian Norwegian Portuguese Serbian Slovenian Swedish Turkish

Sallatê

Written by  FMMZ font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size Print

Nan 28, 2013

Pêrgaditja: Radhisni fletet e sallatës, në një enë të madhe

Në sallatë vendosni fasulet,specin,e kuq,pastaj
domatet,qepën,sardelet,tunën,ullinjtë,dhe vezët
I,qitni vaj biber të-zi

Përbërsit

- 1-sallate e gjelbër
500 g.fasule pa bishtaja
1 spec i kuq i prërë në shirta
250 g.domate
1 trangull i prerë në- shirita
3 qep të-prera
12 sardele nga konserva
250 g.-peshk-tuna
180 g-ullinj të zi
6.vezë,të zira të prera ne cereke
60.ml.vaj-ulliri
biber të zi

Ju beftë mirë
Perihane Vilanci-Suedi-We-Selamun-Alejkum

Read 26144 times Last modified on E premte, 06 Dhetor 2013 21:17
Published in Kuzhina për motrat
Rate this item
(0 votes)
Login to post comments

Reklama e juaj