Albanian Arabic Bulgarian Croatian English French German Greek Italian Japanese Macedonian Norwegian Portuguese Serbian Slovenian Swedish Turkish

Qofte me perime

E enjte 12 Dhjetor 2013 0:19

Përbërësit:

 2-qepë,
1-spec të kuq,
1-karote të grirë,
1-domate,
2-veze,
1-filxhanë   qumësht,
majdanoz dhe miell .

 

Përgatitja:

 

Grijmë imët te gjithë përbërësit dhe i hedhim ne një tas. Shtojmë vezët dhe qumështin,me pas hedhim miellin pak nga pak gjer sa masa mos te ngjitë me neper duar. E bëjmë ne forma dhe i skuqim ne vaj te bollshëm. Nuk i bëjmë shumë te trasha se fryhen vete ne skuqje e sipër.Ju befte mire.

Read 59989 times Last modified on E diel, 15 Dhetor 2013 22:13
Published in Kuzhina për motrat
Rate this item
(0 votes)
Login to post comments

Reklama e juaj