Albanian Arabic Bulgarian Croatian English French German Greek Italian Japanese Macedonian Norwegian Portuguese Serbian Slovenian Swedish Turkish
Nga Rajoni dhe Bota

Nga Rajoni dhe Bota (34)

“Merkelin nuk e ka ndryshuar pushteti! Po politikanët shqiptarë?”. Kështu shkruan Deutsche Welle teksa poston dy foto të kancelares gjermane teksa ajo bën pazarin në një supermarket.

Pavarësisht se është liderë e një vendi të madh me pushtet të fortë, Merkel shfaqet e thjeshtë, e zakonshme si çdo qytetar tjetër, ashtu si në fakt duhet të jetë por të munguar në shoqërinë shqiptare.

“Kancelarja Angela Merkel njihet si modeste, pa poza pushteti, si njeriu i arsyes. Para apartamentit të saj qëndron vetëm një polic. Në supermarket ajo i mban vetë çantat me ushqime. Modestia në politikë nuk është edhe aq tipike për politikanët në Ballkan. Si mendoni ju për politikanët shqiptarë?”, shkruan më tej Deutsche Welle.

Published in Nga Rajoni dhe Bota

E Premte, 18 Janar 2019; 14:51

Popullata muslimane More ndodhet në prag të kthesës historike, ku në referendumin e të hënës do të votojë marrëveshjen me të cilën themelohet rajoni Autonom Bangsamoro, i cili në kuadër të Filipineve do të gëzojë autonomi të madhe, raporton AA, transmeton KosovaPost.

Published in Nga Rajoni dhe Bota

Forcat izraelite kanë kryer bastisje ndaj objektit të prefekturës së Kudsit e cila ndodhet në kuadër të Qeverisë Palestineze, raporton Anadolu Agency (AA).

Published in Nga Rajoni dhe Bota

Bashkimi Evropian (BE) ka kërkuar që marrëveshja mes Turqisë dhe Rusisë për formimin e një zone të demilitarizuar në Idlib “të garantojë jetën e civilëve”, raporton Anadolu Agency (AA).

Published in Nga Rajoni dhe Bota

Në autostradën gjermane A81 midis Ahorn dhe Boxberg, në Baden-Württemberg është shkaktuar një aksident i rëndë komunikacioni. Policia informon për disa të vdekur dhe shumë të plagosur.

Published in Nga Rajoni dhe Bota
Faqe 1 nga 7

Reklama e juaj