Shoqata ndihmoni te Varferit

Shtatë viktima dhe 411 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Gjatë 24 orëve të fundit  janë regjistruar 411  raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore.

Betejën me Covid-19 e kanë humbur 7 pacientë.

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 271 pacientë, përcjell Alsat.

Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoninë Veriore janë regjistruar gjithsej 199.056 raste, prej të cilëve 185.931 janë shëruar, kurse 7019 kanë ndërruar jetë.  Aktualisht në vendin tonë janë 6107 raste aktive.

Sa i dobishëm ishte ky post?

Klikoni mbi një yll për ta vlerësuar!

Vleresim mesatar 0 / 5. Numri i votave: 0

Asnjë votim deri më tani! Bëhu i pari që vlerëson këtë postim.

LINQET E RRJETEVE SOCIALE - Facebook Ndihmoni Të Varferit