Shoqata ndihmoni te Varferit

Troftë me arra

Një vakt i shëndetshëm për të gjithë familjen.

Qepën grijeni imët dhe skuqeni me vaj në tigan të nxehtë.

Arrat grijini imët ose shtypini.

Pasi të jetë zbutur qepa, shtoni arrat e më pas piperin e kuq dhe përziejini të gjitha bashkë.

Pasi të jetë fërguar qepa, largojeni tiganin nga zjarri.

Tavën ku do të piqet peshku lyejeni me yndyrë.

Troftën e pastruar mbusheni me arrat e përgatitura dhe vendoseni në tavë. Nëse u tepron mbushja, atëherë atë hidhjani sipër peshkut.

Në fund spërkateni peshkun edhe me pak vaj e më pas futeni në furrën e parangrohur në 200 gradë.

Piqeni për 1 orë, ndërsa pas pjekjes shërbejeni me sallatë të gjelbër e domate.

1 kg peshk troftë

150 gr arra

1 qepë

1 lugë piper i kuq i bluar

vaj

kripë dhe piper i zi

Sa i dobishëm ishte ky post?

Klikoni mbi një yll për ta vlerësuar!

Vleresim mesatar 0 / 5. Numri i votave: 0

Asnjë votim deri më tani! Bëhu i pari që vlerëson këtë postim.

LINQET E RRJETEVE SOCIALE - Facebook Ndihmoni Të Varferit