Shoqata ndihmoni te Varferit

10 viktima dhe 353 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore December 14, 2021

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në mbarë vendin nga 3.162 teste të kryera, janë regjistruar 353 raste të reja me virusin korona, më shumë se gjysma në Shkup.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se janë regjistruar edhe 450 pacientë të shëruar.

Si pasojë e komplikimeve nga Covid-19, brenda 24 orëve janë regjistruar 10 viktima, ndërkaq në raportin e sotëm janë regjistruar edhe 4 viktima, që kanë ndërruar jetë brenda periudhës 19.11-07.12.2021.

Aktualisht vendi numëron 5.428 raste aktive me Covid-19.

 

Sa i dobishëm ishte ky post?

Klikoni mbi një yll për ta vlerësuar!

Vleresim mesatar 0 / 5. Numri i votave: 0

Asnjë votim deri më tani! Bëhu i pari që vlerëson këtë postim.

LINQET E RRJETEVE SOCIALE - Facebook Ndihmoni Të Varferit